Karboksyterapia jest wszechstronna, albowiem może poprawić wygląd całego ciała. Mimo to nie każdy może sobie pozwolić na takie leczenie – nie ze względu na opłatę, lecz z powodu licznych przeciwwskazań.
Co to jest karboksyterapia, czy może być efektywne i kiedy tak właściwie może pomóc, a kto pod każdym względem powinien jej unikać? O tym w dzisiejszym materiale.
lipoliza iniekcyjna Kraków
Karboksyterapia to uniwersalny zabieg na twarz i ciało. Już po paru zabiegach cellulit, rozstępy i zmarszczki stają się mniej widoczne. Terapia medyczna ta opiera się o działanie dwutlenku węgla, a bo jest leczeniem, jakie wspomaga przy wielu dolegliwościach i wyklucza dużo przypadłości, przez wielu jest uznawana za największy przełom w medycynie estetycznej od czasów botoksu. Najczęściej niemniej jednak uwydatnia się fakt, iż karboksyterapia jest jedną z najskuteczniejszych procedur leczenia cellulitu – również w fazie początkowej, jak i o wiele bardziej zaawansowanego.
Karboksyterapia i jej efektywność
Olśniewająca jest zarówno potrzeba niewielkiej liczby aplikacji, jak i szybkość, z jaką dostrzega się efekty – w szeregu przypadków już po pierwszym zabiegu. Na całym globie ta procedura stała się nadzwyczaj ważnym narzędziem w rękach doktorów medycyny estetycznej – pomaga radzić sobie z podstawowymi komplikacjami, z którymi ich pacjenci borykają się na co dzień. W porównaniu z innymi metodami jest to też rozwiązanie stosunkowo niedrogie.
Czym dogłębnie jest karboksyterapia?
Łagodzi cerę (w wskazanych obszarach) za pomocą dwutlenku węgla. Nie jest to nowe odkrycie, ponieważ terapeutyczne znaczenie dwutlenku węgla odkryto już w latach 30. XX wieku, kiedy francuscy kardiolodzy po raz pierwszy skorzystali z jego atrybutów na niewydolność żylną. Mimo to zaledwie parę dekad następnie okazało się, że ten sam pierwiastek świetnie może także poprawić stan cery.
Szybko po wstrzyknięciu, gaz równomiernie rozchodzi się w tkance, rozszerzając naczynia krwionośne, co:
• poprawia natlenienie
• odżywia komórki,
• stymuluje regenerację,
• aktywuje czynnik wzrostu, jaki poprawia wygląd naczyń włosowatych,
• poprawia mikrokrążenie.
Dwutlenek węgla wywołuje również silny proces produkcji kolagenu i elastyny, przez co skóra staje się miękka oraz o wiele bardziej elastyczna.
Niemniej jednak, jak każda operacja oraz karbosyterapia ma skutki uboczne. Mogą się pojawić ból, siniaki lub wybroczyny. Nieczęsto, jakkolwiek są w stanie również wystąpić skomplikowania, takie jak obrzęk, krwiak, infekcja lub stan zapalny w miejscu wstrzyknięcia. Istotne jest aby wykonywać ten zabieg tylko oraz wyłącznie w doświadczonych klinikach pod okiem fachowego eksperta.